Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
36 postów 753 komentarze

adriano

adriano - O zagrożeniach dla demokracji, o manipulacjach medialnych oraz o tym czego media nie pokazują. Zmiana nicka na adriano

Na akcję blogerów Nowego Ekranu zareagował Parlament UE

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

28 czerwca antonioiwaldi zrobił coś wspaniałego. Napisał notkę ze wzorem listu do członków Parlamentu Europejskiego informującego o naruszanej w Polsce wolności słowa i zachęcił nas do działań. Kolejna odpowiedź z biura Nigela Farage!

Oczywiście reakcja blogerów czułych na niszczenie takich wartości jak wolność słowa, czy demokracja była natychmiastowa...

Blogerzy Nowego Ekranu zaczęli masowo informować wpływowych ludzi z zagranicy o tym co się dzieje w kraju i o tym czego nie pokazują establihment-media i zachęcać posłów oraz przedstawicieli mediów niezależnych w Polsce do działań na rzecz wolności słowa i kraju. 

Poseł Parlamentu Europejskiego Pan Nigel Farage- Współprzewodniczący Europy Wolności i Demokracji zareagował natychmiast na nasze listy. O jednej z pierwszych odpowiedzi napisał antonioiwaldi antonioiwaldi.nowyekran.net/post/19208,posel-pe-jako-pierwszy-z-adresatow-listu-odpowiedzial-blogerce-naszego-ekranu

 

Otrzymałem wiadomość od  pracownika biura Pana Nigela. Oto treść listu:

Dear Mr (moje nazwisko)

Thank you for recommending the words of Fr. Dr. Rydzyk to Nigel Farage, in whom they strike a resonant chord.

I see, however, that the establishment-media, in a paroxysm of alarm, are making the ingenious claim, that Fr.Rydzyk's message is motivated by anti-semitism, and are attempting to dismiss it for that "reason".

These are typical of the anti-democratic establishment's tactics, and they should be countered vigorously.  I hope that Fr. Rydzyk, and all his friends, will counter them concertedly and at once.

Yours sincerely

Andrew S. Reed

Office of Nigel Farage, Brussels

 

Tłumaczenie:

Szanowny Panie (nazwisko),

Dziękuję, że polecił Pan Nigelowi Farage słowa Ojca Dyrektora Rydzyka. Zrobiły na nim ogromne wrażenie/wyryły się głęboko w jego sercu, ciągle brzmią, pamięć o nich jest ciągle żywa.
 
Widzę, że media podległe/sprzyjające establishmentowi, w paroksyzmie histerii,  tworzą obraz, jakoby przekaz o. Rydzyka był motywowany antysemityzmem i z tego "powodu" próbują je odrzucić. To jedna z typowych antydemokratycznych taktyk stosowanych przez establishment. Trzeba się im ostro przeciwstawiać.Mam nadzieję, że o. Rydzyk i jego przyjaciele, niezwłocznie i wspólnie przeciwstawią się im.

Z poważaniem
Andrew S. Reed

 Biuro Nigela Farage, Bruksela

Zszokowało mnie, że wiedza niektórych polityków PE o sytuacji w Polsce jest tak duża, większa od wiedzy niejednego Polaka, który ma możliwość dokładnego śledzenia wydarzeń politycznych w naszym kraju. Politycy europejscy wiedzą jakimi metodami posługują się antydemokratyczne władze.

Jak widać nasze działania przynoszą efekty. Otrzymałem niedawno wiadomość od jednego z polskich z posłów PE, że o naszych działaniach mówi się w Parlamencie Europejskim!!!

Więcej o akcji tutaj:antonioiwaldi.nowyekran.net/post/19018,list-otwarty-do-panow-buzka-i-barroso-zmieniaj-po-kolei-adresatow-i-rozsylaj-rozsylaj

 

Pozdrawiam wszyskich patriotów!

KOMENTARZE

 • Adriano85
  Wczoraj miałam telefon z Niemiec, że tam się mówi o naszej akcji - znajomy Niemiec pytał mojego znajomego, Polaka, czy wie coś o tej akcji. Ten z kolei zadzwonił do mnie pytać czy cos wiem ale nie wiedział skąd jego znajomy się dowiedział...
  Również wczoraj któraś z tv kablowych w Bułgarii podała news o polskich blogerach, walczących o zagrożoną polską demokrację.

  A podobno akcja miała nic nie dać... Tak mówili sceptycy.
  Pozdrawiam serdecznie.
 • @contessa
  akcja daje bardzo wiele! Mówi się o nas w PE! Trzeba powiadamiać również pozostałe, polskie media niezależne o akcji i zachęcać do jej propagowania.
 • @contessa
  Nie kryję. Byłem, jestem i nadal pozostaję sceptyczny. Jakoś w żaden sposób nie dowartościowuje mnie fakt, że "o nas się mówi". Bo nic z tego nie wynika.
  Wiedza o tym jakimi sposobami działa "jewropejski" układ u ludzi w PE nie wynika tyle z listów co z autopsji. "Przerobili" to bowiem na własnej skórze z oczywistą szkodą dla swych społeczeństw. Nie byli jednak i nie są w stanie przeciwstawić się takim działaniom nawet gdyby chcieli. A czy mogą chcieć ? To też jest problematyczne, gdyż istniejące status quo zapewnia im całkiem dobre utrzymanie.
  Dlatego w pewnej mierze sytuacja ich "tam" podobna jest do sytuacji naszych polityków "tutaj". A różnica pomiędzy społeczeństwami (społecznościami) które reprezentują a naszym społeczeństwem bierze się tylko z miejsca zajmowanego w "piramidce". Do nie tak dawna była jeszcze jedna. Różnica w stopniu świadomości (i ta była zdecydowanie na naszą korzyść). Ale dzięki wytrwałej "pracy" naszych "elyt" szczęśliwie została zniwelowana. Ba..., nawet zdołano szalę przechylić na stronę przeciwną. Choć na dobrą sprawę to my powinniśmy być w opozycji do tamtego układu i wskazywać na podobieństwa jakimi się charakteryzuje z naszym poprzednim ustrojem "powszechnej szczęśliwości" ( i to w jego początkowej fazie).
  Nic to. Oby to mój ogląd rzeczywistości był błędny. Czego tylko nam wszystkim mógłbym życzyć.

  pozdrawiam
 • Niestey nie mogę komentować na blogu antonioiwaldiego
  Są jakieś problemy z systemem i stąd te utrudnienia.

  Chciałbym zachęcić Państwa do czynnego udziału w akcji blogerów NE. Trzeba wysyłać informacje o naszych działaniach do niezależnych mediów w Polsce no. Gazeta Polska, Nasz Dziennik, Radio Maryja, Niepoprawni.pl itd itp. a także do niezależnych mediów zagranicznych!

  gorąco zachęcam i zapraszam do komentowania!
 • Autor
  Prawdziwy sukces, brawo, bis.
  Czyli powtórzyć w ulepszonej formie.

  Nigel to najlepszy poseł w tym całym europarlamencie, nasi nie mają tyle ikry.
 • @w.red
  Witaj ! :):)

  Ty myślisz, że ja obaw nie mam i że nie wiem jak ta machina funkcjonuje, jakie ma priorytety itd.? Tyle, że nie przekreślam z góry wszystkiego, nie skreślam definitywnie bo jeśli człowiek o coś nie poprosi, nie zawalczy to będzie miał figę z makiem.
  Ja na to patrzę pod trochę innym kątem - jeśli wysyłałam to nie po to żeby zawracać głowy w Brukseli, ale po to by pokazać Warszawie, że nie wszyscy Polacy wsadzili sobie ręce w dupę i czekają aż im niebieskie migdały same z nieba spadną...
  Każdy sposób - oczywiście cywilizowany - jest dobry jeśli cel jest konkretny.
  Mnie trudności niestraszne, jak mi nie otwierają głównych drzwi, włażę przez strych, tylko, że wtedy przestaję się ciaćkać. Siedzieć bezczynnie i patrzeć na ten tusko-ruski burdel nie mogę. Niestety. I tyle co w mojej mocy - robię jak umiem i w przyszłości jak mi zabije dzwon, nie będę się obwiniać, że mogłam coś zrobić ale nie zrobiłam.
  Pozdrawiam.
  Pozdrawiam.
 • @adriano85
  Mnie wczoraj się pokazywało takie coś - "sprawdzam uprawnienia" ale problemów z zamieszczaniem komentarzy nie miałam. Dziś u Antonioiwaldi się wsisałam bez problemu.
  Pozdrawiam.
 • @contessa
  u mnie cały czas jest sprawdzam uprawnienia...
 • @autor
  Tak 3mać !!
 • @w.red
  Powtórzę za contessą. Mam świadomość przeciwności jakie nam przeszkadzają w osiągnięciu celu. Wiem czym jest ta machina...

  Członkowie białoruskiej i rosyjskiej opozycji też mają nic nie robić, bo Europę opanowała znieczulica i pieniądz?
  Są ludzie w Europie zachodniej tacy jak my, którym zależy na rozwoju zdrowej demokracji.
 • @w.red
  Polecam obejrzeć moją relację z Wrocławia. Akcja jest genialna i powinna być prowadzona stale.
  http://www.youtube.com/watch?v=AFaZd1QQqrg
 • @adriano85
  Chyba domyślam się co się stało - blokując Wiesława zablokowało i Ciebie. Chyba na NE czytałam o podobnym przypadku ale mogę się mylić. W każym razie zablokowany jesteś na 100%, oczywiście nieumyślnie...
  Napisz do Antonioiwaldi na PW - jak wie jak blokować, to wie pewnie jak odblokować.

  Pozdrawiam.
 • @adriano85
  Jak masz pomysł(scenariusz) na wideo akcję, chętnie pomogę. Zrobimy w kilku wersjach językowych.
 • @contessa
  Pisałem. Antonioiwaldi twierdzi, że nie ma mnie na liście. Zatem jest to błąd systemu, którego my blogerzy nie jesteśmy w stanie naprawić.
 • @adriano85, contessa
  Dziękuję Wam z głębi serca za te wspaniałe dla mnie wieści.
  A Panu, Adriano, dziękuję i gratuluję doskonałej notki.
  Jak widać akcja zatacza coraz szersze kręgi.
  Europa i świat już o niej wie, podobnie jak wie o Białorusi.
  Np. AnnaZofia otrzymała e-mail z Iraku od poważnego biznesmena, zawierający film z załączonego linku, a pokazujący Sikorskiego, jak grzmi i gromi watahy. Pomyślcie, Irak też wie!

  Serdecznie pozdrawiam Państwa

  PS. Adriano, napiszę do Adminów, skąd Pana problemy z dostępem do mojego blogu.
 • @Kacper Gizbo
  Dzięki. Nie myślałem o tym ale pomyślę. Ktoś dołączy? Ważne, żeby nasza akcja nabrała rozpędu teraz, przed 6 lipca. A jakie dwa ważne wydarzenia są tego dnia?....

  Jutro wieczorem koło 19-20 opracuję w dwóch językach: polskim i angielskim kolejny list. Zapraszam do współpracy. Pomysły co można w nim zawrzeć i jakie materiały dołączyć można zgłaszać w komentarzach ale wolałbym na priva.

  A teraz wysyłajmy!!!

  P.S kontaktowałem się w sprawie naszej działalności z politykami PiS bardziej lub mniej ważnymi. Niestety odzew był słabiutki...Pisałem też do różnych mediów niezależnych w Polsce.
 • @Kacper Gizbo
  Jeśli dysponuje Pan odpowiednimi możliwościami technicznymi, można by zrobić film - składankę ze scenek zamieszczonych w linkach zamieszczonych w liście, tytułując go np. "Polska demokracja", a każdą z tych scenek opisać krótkim komentarzem po angielsku. Wówczas wystarczyłby jeden link.
  W razie czego - kontakt przez PW.
  Pozdrawiam
 • Po prostu:
  Gratulacje!

  pozdrawiam,
 • Tylko dużo hałasu w UNII o polskiej tzw."demokracji"!
  Od dawna pisałam na wielu blogach/np.Niezależna/ braniu przykładu z
  śp.Geremka,Michnika,Bartoszewskiego,Wałęsy,którzy "opluwali" PIS i
  zwolenników PIS-u na forum UNII!!/za rządów PIS-u/.Tyle krzyku
  było o "faszystowskich""nie demokratycznych" rządach w Polsce.
  A obecnie cisza,po 10.04.2010r.....cisza....po wyrzuceniu z TVP dziennikarzy nie myślących "poprawnie"/wg.recepty PO/,po zabójstwie
  politycznym w Łodzi cisza......po nazywaniu opozycji PIS-u "bydłem"
  powinien być w UNII skandal!Wszystkie grożby karalne wypowiedziane przez naszych "władców" powinny być nagrane na dvd i rozpowszechnianie w całej Europie!/"wyginiecie jak dinozaury" do PIS-u
  w sejmie premier a minister "dorżniemy watachy",o panu Kaczyńskim;
  "złapiemy i wypatroszymy a skórę sprzedamy" i wiele innych plugastw!
  Dlaczego nasi europosłowie nie wszczynali alarmu?
 • @adriano85
  napisał:
  "Niestey nie mogę komentować na blogu antonioiwaldiego"

  Trzeba się zalogować korzystając z innej przeglądarki internetowej...

  Mam to samo z wieloma blogami.

  *
 • @antonioiwaldi
  napisał:
  "PS. Adriano, napiszę do Adminów, skąd Pana problemy z dostępem do mojego blogu."

  jest to jakiś błąd w programie sterującym nE. ja też nie mogę kmentować na wielu blogach na nE...

  Identyczny błąd miał (a może i ma) Salon24.

  Pomaga zalogowanie się za pomocą innej przeglądarki internetowej...

  *
 • @Andy-aandy
  Korzystam z Firefoxa i Chromego, wszystko działa perfect. IE porzuciłem 10 lat temu.
 • @antonioiwaldi, all
  "Jeśli dysponuje Pan odpowiednimi możliwościami technicznymi, można by zrobić film - składankę ze scenek zamieszczonych w linkach zamieszczonych w liście, tytułując go np. "Polska demokracja", a każdą z tych scenek opisać krótkim komentarzem po angielsku. Wówczas wystarczyłby jeden link."

  Tak dysponuję wszelaką wiedzą. Powiedzmy, że jestem producentem, który wyprodukuje film do realizacji którego zostanie przekonany. Wystarczy wysłać na PW(Kacper Gizbo) scenariusz.

  tekst , zdjęcie, fragment filmu link do youtube minuta sekunda itp
 • @contessa
  Co do Twojej wiedzy i intencji nigdy nie miałem wątpliwości. Nawet sposób rozwiązania problemu w "pokojowej formie" jest nam obopólnie bliski. Z tym że ja drogowsakaz z napisem Bruksela wyrwałem już dawno i dziurę po nim zrównałem z poziomem gleby. Stąd dlatego widzę rozwiązanie tylko i wyłącznie w ludziach u nas.
  Jeśli nie da się "pokojowo" to choćby po gruzach Wiejskiej i Belwederu. I przekonany jestem że nie tylko nikt nam nie pomoże co z pewnością wielokrotnie będziemy mieli "podstawiane nogi".
  Masz rację. Nie robić nic to gorsze nawet niż robić coś i się mylić :)

  pozdrawiam ciepło
 • gratulacje
  Dobry ruch z Waszej strony. Gratuluję i myślę, że to dopiero początek sukcesów.
 • @contessa
  Właśnie tak. Zajrzy, może, do mojego wpisu pt. Do sceptyków. Piszę podobnie. Pozdrawiam :)
 • @all
  Brawo!!!
 • PE to mało
  jeszcze trzeba robić raban w USA i w Chinach.
 • @Subaru
  że co?
 • @adriano85
  Azja to przyszłość, tam trzeba teraz szukać przyjaciół.
  Niezależnie od tego jak bardzo ta kultura jest obca czy odpychająca.
  Teraz Chiny to numer jeden. Numer dwa to USA.
  Rosja czy Niemcy są potężne tylko z naszej perspektywy.
 • @antonioiwaldi
  Moja wiedza jest mała, czerpię ją z Waszych postów, dlatego po raz kolejny zdejmuję swój kapelusz i kłaniam się Panu, Panie Antoniowaldi.
  Autorowi tego artykułu, dziękując za propagowanie Pańskiej działalności, dopisuję się do długiej, gwiezdnej listy.
 • @Subaru
  Dawno to mówię (o tej perspektywie azjatyckiej)... I nic, jak na puszczy. Nikt dotychczas nie zatrybił. A ja gdybym była premierem polskiego rządu (mającego pod bokiem wiecznie głodną Rosję, która to Rosja szczęśliwie ma za plecami chamskie Chiny), to ja bym przedstawicielon tych Chin od lat posyłała prezenty na różne okazje i takie tam dyplomatyczne dusery im prawiła... (Co nie znaczy, że dopuściłabym chińskich wykonawców do budowy własnych dróg - hehe. ALe to by się też dało wytłumaczyć, bo prezenty to ukłon w stronę wielkeigo kraju itp. a drogi, to wszak nie polityka - hiehie.)
 • @Subaru @bez kropki
  W takim razie do dzieła!!! Wysyłajcie listy do Azji i do USA. Niedługo, może jeszcze dzisiaj pojawi sie mój nowy list na temat niszczenia wolności słowa i politycznych represji. Nie udało mi się go napisać wcześniej.

  Zapraszam do podsyłania pomysłów. Autorzy pomysłów zostaną wymienieni w mojej notce, którą napiszę z nowym listem.
 • @Kacper Gizbo
  świetny film, dzięki, a ten facet ... Przed Igorem (jako przerywnik, rozgrzewkę może albo co?) co go puścili - tego samego gościa - to ten sam co go widziałem u Bronka w plastikowych sandałach?
  - popełniłem nawet o tym notkę
  Ten w białej koszuli bez marynarki i z wypchanymi kieszeniami spodni - lewą i prawą - prawdopodobnie flaszki tam se powsadzał albo co, bo dokładnie nie widać. Pytałem blogerów co to może być ich zdaniem i chyba jednak butelki, ale po co i z czym flaszki? Tak podejrzewam, że chyba to jakiś alkoholik musi być, bo żeby do Pana Prezydenta w takim obuwiu i … ten rozstaw nóg na jednej fotce widoczny, że o flaszkach w kieszeni nie wspomnę

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej