Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
36 postów 753 komentarze

adriano

adriano - O zagrożeniach dla demokracji, o manipulacjach medialnych oraz o tym czego media nie pokazują. Zmiana nicka na adriano

Petycja przeciwko promocji satanizmu w TVP

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dziś chciałbym zachęcić do wzięcia udziału w akcji rozpoczętej przez Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy. Podpisanie petycji jest banalnie proste, Wystarczy wejść tutaj:

Szanowni Państwo!

28.08.2011 dowiedziałem się, że Nergal- Adam Darski, będzie nową gwiazdą TVP. Pisałem o tym notkę KLIKNIJ

 

 

Dziś chciałbym zachęcić Państwa do wzięcia udziału w akcji rozpoczętej przez Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy. Podpisanie petycji jest banalnie proste, Wystarczy wejść tutaj:

 

 

PETYCJA

 

I złożyć podpis.

 

Proponuję również zaniesienie pisma do Kurii w całej Polsce. Trzeba to zrobić grupką osób. Potrzebne nam jest pokwitowanie. Inaczej słuch o naszej akcji zaginie. Jutro wieczorem postaram się opublikować wzór pisma do Kurii.

 

Treść petycji:

 

„Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy protestuje wobec zaangażowania telewizji publicznej w promowanie satanizmu.

 

Udział Adama „Nergala” Darskiego - zdeklarowanego satanisty i wroga chrześcijańskich wartości - w programie „The Voice of Poland”, który będzie miał emisję w TVP2 jesienią tego roku, stoi w sprzeczności z „Misją Telewizji Polskiej jako nadawcy publicznego”. Przede wszystkim z tymi zapisami uchwały Zarządu TVP z roku 1994 pt. „Misja Telewizji Publicznej jako nadawcy publicznego”, które odwołują się do wartości chrześcijańskich i narodowych.

Adam Darski w swojej publicznej działalności dokonuje licznych profanacji, bezczeszczenia symboli Kościoła Katolickiego, poniża godność katolików. Profanacje te mają miejsce podczas koncertów zespołu Behemoth, którego Darski jest liderem, znajdują wyraz w tekstach utworów tego zespołu, na stronach internetowych zespołu, w kręconych przez Behemoth teledyskach, a także materiałach i gadżetach promocyjnych. Działalność ta nie jest incydentalna i nie odnosi się do jakiejś dalszej przeszłości. Profanacje dokonywane są od lat, ale obecnie są szczególnie nasilone. Adam Darski zakładający na szyję różaniec z odwróconym krzyżem, w jednym z ostatnio kręconych teledysków, w sposób wyraźny bezcześci największy symbol religijny Kościoła Katolickiego.

„Różaniec, to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i jej głębi” – mówił Jan Paweł II, który nakłaniał do odmawiania tej modlitwy nie tylko Polaków, ale wiernych na całym świecie. W tradycji polskiego Kościoła Katolickiego różaniec odgrywa szczególną rolę, wiąże się z wieloma, w tym heroicznymi, wydarzeniami, które miały wpływ na nasze losy narodowe. Bezczeszczenie tej symboliki uderza więc również w wartości, które uznajemy za narodowe.

Przypominamy, że: „Programy Telewizji Polskiej S.A. zmierzają do wzmocnienia poczucia tożsamości i wspólnoty narodowej” [cyt. z Uchwały Zarządu TVP S.A. z czerwca 1994 r. „Misja Telewizji Polskiej S.A. jako nadawcy publicznego”, obowiązującej do dzisiaj, w oparciu o Ustawę z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji (Rozdział 4. Publiczna radiofonia i telewizja), w której czytamy, że: 2. Programy i inne usługi publicznej radiofonii i telewizji powinny: (...) 6) respektować chrześcijański system wartości, za podstawę przyjmując uniwersalne zasady etyki]. Udział więc w programie emitowanym w telewizji publicznej człowieka, który godzi w poczucie tożsamości i wspólnoty narodowej jest jawnym pogwałceniem tych zapisów. Udział satanisty w programie telewizji publicznej, która „jest instytucją społeczną i narodową”, utrzymywaną za pieniądze podatników, jest jawnie sprzeczny z kolejnym zapisem ww. Uchwały Zarządu TVP S.A., w którym wyraźnie zaznaczone jest, że „Telewizja Polska S.A. szanuje uczucia religijne odbiorców i respektuje chrześcijański system wartości”.

Adam Darski, po niedawnym procesie sądowym i uniewinniającym go wyroku, złożył szczególne „podziękowania” w Internecie. Na swoim profilu na facebooku w języku angielskim napisał, że „Szatan znów zwyciężył”, kończąc tekst pozdrowieniem „Heil Satan”.Na stronach internetowych zespołu Behemoth, Darski umieścił kolejne oświadczenie w podobnej treści: „Bardzo mnie cieszy, że w końcu inteligencja wygrała z religijnym fanatyzmem. Jednak wciąż jeszcze dużo jest do zrobienia w tej kwestii... Ale jestem pewien, że kroczę właściwą ścieżką do niczym nie skrępowanej wolności! Bitwa wygrana, ale wojna jeszcze się nie skończyła. Heil Satan!”

Tę wojnę, jak wskazują decyzje TVP S.A., Adam Darski - już tylko poprzez sam fakt udziału w programie „The Voice of Poland” – będzie toczył z wykorzystaniem głównych mediów publicznych, których zasadę działania określa podstawowy zapis gwarantujący odbiorcom respektowanie wartości chrześcijańskich! Zgoda na udział w programie Adama Darskiego jest równoznaczna ze zgodą na promowanie satanizmu w naszym kraju, jawnym przyzwoleniem władz na profanowanie symboliki chrześcijańskiej. Jest pokazaniem, że nie ma żadnych barier dla jednostek dopuszczających się tych profanacji, a zapis o„Misji Telewizji Polskiej jako nadawcy publicznego” jest tylko martwym zapisem prawa i jest jednocześnie sygnałem, że w naszym kraju nie trzeba prawa respektować i przestrzegać.

„Młodość oznacza projekt całego życia!” - nauczał Jan Paweł II. Czy Osoba Ojca Świętego, jak i Jego nauka, służyły przez lata Telewizji Polskiej, publicznej, jedynie do cynicznego uwiarygadniania się wobec widzów, do uzyskania profitów politycznych i komercyjnych, jedynie?

 

Ks. dr Bolesław Karcz – Prezes Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy
Anna Pietraszek – Wiceprezes KSD
Robert Wit Wyrostkiewicz – Wiceprezes KSD
Agnieszka Piwar – Przewodnicząca Oddziału Warszawskiego KSD
Jerzy Wasiukiewicz – Wiceprzewodniczący Oddziału Warszawskiego KSD”

TREŚĆ PETYCJI NA STRONIE

 

 

Pozdrawiam i jeszcze raz zachęcam do udziału, który jest obowiązkiem nie tylko Każdego Polaka i Katolika, ale także każdego, kto troszczy się o kraj i wychowanie dzieci i młodzieży.

Zdjęcie z ekai.pl

 

KOMENTARZE

 • Autor
  Podpisane. :)
 • @AnnaZofia
  Super!

  Pozdrawiam!
 • Podpisałem
  I zachęcam do aktywności.
  Zresztą to jedna z list, pod którą można się podpisywać.
  Dobrze byłoby też wyjść z tym w teren.

  Pozdrawiam
 • @Piotr F. Świder
  W takim razie do dzieła.

  Myślałem o tym, żeby zanieść pismo do kurii warszawskiej. Pismo będzie zawierać apel do władz Kościoła o zdecydowane działanie i krytykę TVP i Adama Darskiego. Pomysł podsunął mi Nathanel

  Kto pójdzie ze mną?

  Potrzebne pokwitowanie z kurii inaczej pismo zniknie i nie osiągniemy sukcesu.
 • @adriano
  Mieszkam na Podkarpaciu. Gdyby nie to?
  Ale w Rzeszowie i w innych miastach też jest Kuria. Będzie wzór listu, da się go powielić i wykonać małą akcję - w całej Polsce.

  Pozdrawiam
 • @adriano
  Podpisałam.
  Pozdrawiam
 • @Piotr F. Świder
  Bardzo się cieszę, że otrzymałem taką konkretną odpowiedź. Jutro zabieram się do pracy. Jeżeli ktoś z Państwa ma jakiekolwiek pomysły czy uwagi to proszę się podzielić :-)
 • @Adriano
  5*!

  Podpisane!
 • @adriano
  "Kto pójdzie ze mną?"

  Zgłaszam się na ochotnika. Czekam na miejsce i godzinę spotkania. Pójdę z Tobą.

  Jest jeszcze jedna sprawa, którą musimy się zająć, ale o tym Ci powiem jak się spotkamy.
  Kto wie, czy nie jest to sprawa jeszcze ważniejsza.

  Pozdrawiam serdecznie i dziękuję.:))

  Ps. Petycja oczywiście podpisana
 • wszyscy
  Potrzeba mi co najmniej 5 osób.

  Nie udało mi się napisać listu. Cały dzień byłem poza domem. Sporo obowiązków. List do władz pojawi się pod koniec tygodnia. Będzie można go powielać i zanosić do kurii w całej Polsce

  List będzie zawierał apel do władz Kościoła o zdecydowaną krytykę działań telewizji a także prośbę o wydanie przez władze stosownego oświadczenia do mediów w tej sprawie.

  Nasz list musi być pokwitowany przy odbiorze na dwóch egzemplarzach.
 • Hipokryci
  Podobno jesteście katolikami. Czy wasza wiara nie mówi, że powinniście być tolerancyjni? Czy czasem nie powinniście nawracać ludzi, który zabłądzili gdzieś w drodze do Boga? Z tego co ja tu widzę każdy człowiek, który podpisał tą petycje jest hipokrytą. W kościele, w biblii, na religii mówicie jedno, a jak przyjdzie taka sytuacja, że człowiek, który nie oddaje czci Bogu, w którego wy wierzycie od razu go krytykujecie i potępiacie. Nikomu nie przyszło do głowy, żeby powiedzieć co sądzicie o jego zachowaniu w bardziej cywilizowany sposób? Na wszystkich forach można znaleźć komentarze typu :" to zło wcielone", " jest zły do szpiku kości". Nikt nie jest całkowicie zły. To kwestia punktu, z którego się patrzy na wszystkie sprawy. Czy zły człowiek pomagałby fundacji poświęconej chorym na białaczkę? Podobno wasz miłosierny Bóg wszystko wybaczy. A skoro jesteście jego dziećmi czy nie powinniście się na nim wzorować? Jeżeli jest taki jak wy, kłamliwym hipokrytą to mam nadzieję, że okaże się to wielką bujdą, jego istnienie. Bo wtedy każdy człowiek, który popełnił w życiu choćby najlżejszy grzech ma przejebane.
 • @asia94a
  "Podobno jesteście katolikami. Czy wasza wiara nie mówi, że powinniście być tolerancyjni? Czy czasem nie powinniście nawracać ludzi, który zabłądzili gdzieś w drodze do Boga?"

  Według naszej religii tolerancja zła jest złem. Każdy Katolik jest zobowiązany reagować w przypadkach kiedy ludzi lub organizacje o charakterze destrukcyjnym zagrażają ludziom lub wartościom.

  "W kościele, w biblii, na religii mówicie jedno, a jak przyjdzie taka sytuacja, że człowiek, który nie oddaje czci Bogu, w którego wy wierzycie od razu go krytykujecie i potępiacie."

  Nie masz zielonego pojęcia co oznacza słowo tolerancja.Nie ma tolerancji na nawoływanie do przemocy i do czczenia szatana i kultu zła. Kiedy nie reagujemy na coś takiego to się nazywa bierne przyzwolenie.

  Kłamliwą hipokrytką jesteś Ty. Język Cię zdradził.
 • @asia94a
  "tolerancja" ludzi takich jak Ty narobiła już wystarczająco dużo szkód rodzinie i ładowi społecznemu a także obraża BOGA.
 • @adriano
  Proszę o uwagę dla naszej walki o uczciwe wybory
  Linkuję mój komentarz.
  http://contessabalcanese.nowyekran.pl/post/26251,ogolnoswiatowa-akcja-ratowania-polskiej-demokracji-akcji-blogerow-nowego-ekranu-cd#comment_214640
 • @adriano
  Każdy może oddawać cześć komu mu się żywnie podoba. Mogła to by być puszka i tobie nic do tego. Kim ty niby jesteś żeby krytykować Nergala? Głupio wierzysz w to co mówią Ci o Bogu, a sam nie widzisz zła, które wyrządzają katolicy innym ludziom. Podobno każdy ma być sądzony w dniu spotkania z Bogiem. Więc zostaw jemu ocenianie zachowania grzeszników, a nie robisz to na własną rękę.
 • @asia94a
  Nie będę z Tobą dyskutował. Moim komentarzem do Twojego "komentarza" będzie Twój "komentarz".
 • @adriano
  Masz racje. Dyskusja jest zbędna. Jest wolność słowa, ja mogę mieć swoje zdanie, a ty swoje.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej