Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
36 postów 753 komentarze

adriano

adriano - O zagrożeniach dla demokracji, o manipulacjach medialnych oraz o tym czego media nie pokazują. Zmiana nicka na adriano

Apel Redaktora Naczelnego Gazety Polskiej Tomasza Sakiewicza!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Walka o wolne prawicowe media

Warszawa 24.09.2011

 

Szanowni Państwo,

 

9 września ruszyła największa po prawej stronie inicjatywa medialna: "Gazeta Polska Codziennie". Podstawowym celem tej inicjatywy jest przełamanie medialnego monopolu jaki ma obecny obóz władzy. Jak bardzo szkodliwy jest ten monopol widać choćby po ostatnich wydarzeniach. Widzieliśmy byłego wyborcę Platformy Obywatelskiej, który w proteście przeciwko działaniom rządu, dokonał próby samospalenia. Zdecydowana większość mediów w ciągu kilku godzin próbowała stworzyć przekaz, obarczający winą szefa PiS. Do tej akcji przyłączyła się również "Rzeczpospolita". Jej kierownictwo wyraźnie próbuje się dostosować do nowej sytuacji w spółce. Grupa "Rzeczpospolitej" zajmuje się obecnie z niezwykłą zaciętością zwalczaniem "Gazety Polskiej" czego dowodem był mocno reklamowany tekst Michała Szułdrzyńskiego. Nie zmieni tego fakt, że w tygodniku "Uważam rze " i dzienniku pisze wielu prawicowych publicystów. Widać wyraźnie, że zachodzące tam zmiany mają odciągnąć od głosowania wyborców prawicy.

Takie działanie jest o wiele skuteczniejsze niż jakikolwiek tekst w "Gazecie Wyborczej".

Z mediów niekontrolowanych przez władze pozostają, oprócz naszej grupy, jeszcze te związane z Ojcem Rydzykiem. Jednak ich zasięg to zaledwie kilka procent wyborców.

Stworzenie dziennika miało nie tylko pomóc w przełamaniu medialnego monopolu, ale zmniejszyć też skalę agresji wobec prawicy. Trudniej jest kłamać, gdy ktoś może napisać prawdę. Dziennik powinien odegrać kluczową rolę przed wyborami, ale także po wyborach. Jeżeli prawicy uda się przejąć władzę, przy obecnym kryzysie gospodarczym, w kilka miesięcy zostanie po prostu rozjechana.

Dziennik powstał niemal bez środków. Ma wsparcie pozostałych spółek i trochę reklam ze SKOK-ów. Mieliśmy za mało czasu na zdobycie pieniędzy i jeszcze mniej na jego przygotowanie. Zdecydowaliśmy się jednak na start ryzykując niemal wszystko, gdyż to był nasz obowiązek wobec Polski i naszych przyjaciół, którzy zginęli w Smoleńsku.

Od początku spotkamy się z potężnym oporem i bojkotem. Telewizje odmówiły nam reklam. "Ruch" powołując się na decyzje prezydentów miast nie pozwolił na zamieszczenie ramek z gazetami na kioskach. Pierwsze transporty do wielu miejsc albo nie dotarły, albo je specjalnie opóźniono. Tak było na przykład w przypadku przekazania nam gazet rozwożonych drogą lotniczą. Za niezawinione przez nas opóźnienia kolporterzy nakładają na nas kary przekraczające wartość sprzedaży. W wielu kioskach, gdzie gazeta

sprzedała się w całości, następnego dnia została wycofana ze sprzedaży. W mediach jest całkowity zakaz cytowania "Codziennej". Jednocześnie inne gazety wydają miliony złotych by prowadzić kampanie, które mają na celu niewpuszczenie nas na rynek.

Redagujemy gazetę w warunkach skrajnych, czasami bez snu, dyżurując po kilkadziesiąt godzin. Całe kierownictwo redakcji i spółki pracuje za darmo. Pensje dziennikarzy też są mało wygórowane.

Jednak sami nie przełamiemy bojkotu. Jeżeli chcemy mieć własne media wszyscy muszą, i to natychmiast, włączyć się w walkę o sprzedaż dziennika. Trzeba go codziennie kupować ale zachęcać także i innych do czytania. Naszym przeciwnikiem jest nie tylko polityczna cenzura i konkurencja ale rosnąca bieda. Wielu ludzi nie jest w stanie codziennie kupować gazety. Trzeba znaleźć więc dodatkowo kilkadziesiąt tysięcy a przynajmniej kilkanaście tysięcy osób spoza grona tradycyjnych czytelników tygodnika.

Kto może niech kupi drugi egzemplarz i da go sąsiadowi albo koledze. Dostarczajmy gazetę księżom, radnym i osobom znaczącym na naszym terenie. Zachęcajmy ludzi, by wyrobili w sobie nawyk czytania. Przy każdym spotkaniu klubu "Gazety Polskiej" powtarzajmy o konieczności nabywania gazet. Rozdawajmy ją w kawiarniach i salonach piękności. Nie możemy czekać, że sprawę załatwimy po wyborach. Według mojego przeczucia kolejne wybory będą dużo szybciej niż za cztery lata. Bez mediów zostaniemy

zepchnięci na margines.

Każdy niech da z siebie co może. Jeszcze jeden wysiłek i wygramy.

 

Tomasz Sakiewicz

KOMENTARZE

 • @Łażący Łazarz
  Teraz trzeba pokazać klasę i nie odgryzać się na Sakiewiczu, Ściosowcach, całej tej grupie trzymającej się razem z ciągotami to TOTALIZMU patriotycznego w sensie monopolu na rację, etos patriotyczny, prawość itd. Wszyscy powinni się zastanowić nad tym żebyśmy nie byli tacy zacietrzewieni do siebie. Czuję absmak. Oczywiście nie może być że my jako społeczność NE będziemy cały czas poniewierani przez grupę Gazety Polskiej i ich sojuszników. Nawet PiS jakby się trochę otworzył, są wywiady z kandydatami itd na NE.

  Trzeba się dogadać. Jeżeli nie zechcą, to ludzie to ocenią samodzielnie i GP na tym straci. Nie mają racji równając nas z błotem. To jest wręcz skurwysyństwo! Nie zasłużyłem sobie na to. Niech walą w kogo chcą, ale indywidualnie.

  Czy w Codziennej GP znajdzie się miejsce dla blogerów, publicystów związanych z NE? Nie bo nie? Czy nie bo co? Kupiłem kilka numerów, cóż chyba za bardzo tabloid, ale to się da poprawić. Niech wydrukują Szeremietiewa skoro to tak strefa wolnego słowa.
 • Pan Tomasz Sakiewicz i udziałowcy GP zachowują się jak żebracy.
  Nie zauważyli, że gazety odchodzą do lamusa.
  Przyszłość to internet.
  Ja nie kupuje ani GW ani RZ i tak samo nie zamierzam kupować GP.
 • Coś mi to przypomina, ale co ??
  "W mediach jest całkowity zakaz cytowania "Codziennej".
 • Nie dzielmy Polaków wg koloru ich przekonań.
  Cała trudność a jednocześnie słabość tzw Polskiej Prawicy polega na tym, że ludzie zwyczajnie nie potrafią się ze sobą dogadać. Brak konsolidacji może oznaczać tylko jedno - powolne znikanie ze sceny a w najlepszym przypadku marginalizacja lub zwykła obojętność elektoratu.

  Ja osobiście nie dzielę przekonań politycznych Polaków na lewicowe czy prawicowe. Dla mnie te terminy są przestarzałe i nieadekwatne.
  Chyba najważniejsze jest to co ludzie, obywatele mogą zrobić dla Polski, dla Naszego Kraju. Dla NE nadrzędna jest Pro-Polska Racja Stanu.

  Mam nadzieję, że wspólnie na NE zastanowimy się jak możemy pomóc GP i planom rozwojowym dziennika, gdyż wbrew niejednokrotnie krytycznej ocenie działalności NE na łamach GP - uważamy, że jest to cenna inicjatywa.
 • @NUS
  To Ty nie katolik!! Sam masz prawo uważać za stosowne co chcesz, ale z miłości bliźniego należało by pomóc, bądź umożliwić kupno innym!
 • @Ryszard Opara
  NE docenia działalność, ale odwrotnie to już nie działa. Byłoby przecież inaczej, gdyby Sakiewicz zwrócił się do Pana czy ŁŁ o opublikowanie tego apelu, przy okazji może byłby wywiad. A tak potwierdza sam istniejący podział po prawej stronie,co łatwo wykorzystują przeciwnicy wszelkiej maści.
  Ma Pan słuszność uważając, że najważniejsze jest działanie dla Polski,dla imponderabiliów. To powinno jednoczyć. Tymczasem jest jak zwykle.
 • POPIERAM Gazetę Polską Codziennie
  Przedewszystkim popieram działania red. Tomasza Sakiewicza, niezgadzając się z Łazarzem, że "przyszłość to internet"... Po prostu to nie wystarcza. Połowa społeczeństwa do internetu nie zagląda, gazety (w tym GPC) są w każdym kiosku, na półkach w salonach prasowych... to wszystko powoduje że trafiają do całkiem innego grona czytelników powiększając świadomość społeczną.

  Pokładam wielkie nadzieje w nowym dzienniku licząc, że odegra on znaczącą rolę przed wyborami.
 • @Ryszard Opara
  A ja szanowny Panie Opara, radziłbym jednak większą uwagę przywiązywać do dzielenia polaków na lewicowych i prawicowych. Zważywszy, że ci pierwsi, niewiele w przeszłości zrobili dla Polski , dla Naszego Kraju.
  Choć właściwie (żeby być precyzyjnym) zrobili wiele......lecz niestety złego.
  Więc może lepiej nie wpisywać się tak otwarcie w głoszone przez obecnego prezydenta Polski hasło : żyjmy przyszłością, zapomnijmy o przeszłości.

  Popzdrawiam
 • To jak za dawnych lat!
  Zacznijmy dystrybucję w tunelach, na placach i nnych ruchliwych miejscach. Jest sieć KGP i ludzi z tym związanych. Jest także trochę bezrobotnych, czy bezdomnych chcących zarobić uczciwie. Wiem, że nie jest łatwo, bo sam sprzedaję wśród Polonii w Niemczech, jako współzałożyciel KGP w Essen. Polacy nie chcą kupować prasy, księża nie chcą informować o tym że należy kupować, ale jakoś się kręci. Powodzenia!!!
 • @Ryszard Opara
  Wolna prasa nie polega na tym ze "ludzie sie ze sobą dogadują", tylko na tym, że uczciwie przedstawia spektrum opinii i poglądów, a przede wszystkim uczciwie INFORMUJE. W wolnej prasie nie może być ZAPISÓW osobowych i tematycznych i nie zamyka ona ust ludziom, którzy mają inną wizję Polski i społeczeństwa niż Szanowni Redaktorzy.

  Dam kilka przykładów. Od 20 lat działa w Polsce Ruch Obywatelski na rzecz JOW. Ludzie tego Ruchu zorganizowali w Polsce ponad 100 konferencji, otwartych, dostępnych dla wszystkich konferencji ogólnokrajowych; wydali masę broszur, biuletynów, książek, zorganizowali szereg manifestacji, jak np. w najbliższy czwartek VI Marsz o JOW w Warszawie. Prosże mi wskazać w gazetach Pana Sakiewicza ślad tej obywatelskiej działalności?

  W maju tego roku odbyło się w UK wielkie, państwowe referendum o ordynację wyborczą. Prosze mi wskazać chociażby informację na ten temat w gazecie red. Sakiewicza? Czy aby poinformować Polaków o takim historycznym wydarzeniu trzeba się "dogadywać"?

  !4 lat toczył się, za zamkniętymi drzwiami, proces o moją książkę "Via bank i FOZZ". Czy w gazecie p. Sakiewicza znajdzie Pan jakiś ślad tego procesu i spraw na nim poruszanych? W tym roku minęła 20 rocznica śmiercie Michała Tadeusza Falzmanna. Czy "Gazeta Polska" poświęciła temu jakąś uwagę?

  Oczywiście, tę listę mógłbym wydłużyć, ale może wystarczy.

  Wyciągam z tego wniosek, że gazeta p.Sakiewicza jest po prostu gazetą partyjną, która dobiera tematy i ludzi pod kątem realizacji jakiejś linii politycznej, której tylko mogę się domyślać.

  Pozdrawiam,

  Jerzy Przystawa
 • @Jerzy Przystawa - Coś mi to przypomina, ale co ??
  "Prosże mi wskazać w gazetach Pana Sakiewicza ślad tej obywatelskiej działalności?"
 • --niezależna pl. dzieło P.Sakiewicza
  --PATRIOTYCZNA -pisząca o Smoleńsku -goszcząca na swoich stronach Polaków Patriotów -tak pomyśli Polak -NIC z TYCH RZECZY !!!! niezależna pl. MANIPULUJE / CENZURUJE / JEST pro ŻYDOSKA --mam 100% przekonanie iż jej celem jest utorowanie drogi dla JUDEOCHRZEŚCIJAŃSTWA -Pana Sakiewicza logo to nie Orzeł jak by ktoś myślał -ale krzyż -KRZYŻ PODZIELIŁ !!! Polaków tam !! na PLACU ZAMKOWYM w tym celu zresztą ZOSTAŁ PRZYNIESIONY !!!! nad niezależną pl. UNOSI się duch marka jurka -in vitro/ aborcja -ZAWSZE MOŻNA !!! te tematy ODPALIĆ aby STORPEDOWAĆ -akurat WAŻNY dla polskiej NIEZALEŻNOŚCI !! moment polityczny -PUŁAPKA zwabiająca / kanalizująca Polskę patriotyczną -po to by -POZA WSZELKIMI PODEJRZENIAMI -----------sterować !!!!!! Polsce NIE potrzebna jest prawica /lewica -Polsce potrzebni są Polacy PATRIOCI dla wspólnej PRACY !!! dla Polski -podział potrzebny jest WROGOM POLSKI
 • --errata
  -oczywiście Krakowskie Przedmieście
 • @Ryszard Opara &Adriano &All
  Jeśli pomoc i zaangażowanie OBU stron będzie na podobnym poziomie to ja jestem jak najbardziej za takimi inicjatywami. Ale nie może być tak że ktoś kto jednocześnie nalatuje na Nowy Ekran na tymże portalu apeluje o pomoc w dystrybucji Gazety Polskiej Codziennie, gdyż taki przekaz można odebrać jako tzw "ukrytą reklamę".

  "Mierz siły na zamiary" jak napisał kiedyś Adam Mickiewicz.

  p.s. Czy red. nacz. Tomasz Sakiewicz wie że takowy apel się ukazał w portalu Nowy Ekran?
 • @ninanonimowa
  Tylko zorganizowana hierarchiczny podział społecznej pracy potrafi ratować Państwa i narody dotknięte klęską lub, napaścią. Polacy muszą organizować się w naturalnej hierarchii, tam są wolne miejsca dla polskich elit których, żaden elektryk zajmować nie może.
 • @Ryszard Opara
  "Ja osobiście nie dzielę przekonań politycznych Polaków na lewicowe czy prawicowe. Dla mnie te terminy są przestarzałe i nieadekwatne. "

  Panie Ryszardzie, te terminy wcale nie są przestarzałe i nieadekwatne. Prawica to rodzina, patriotyzm, demokracja, wolność słowa, normalna rodzina, religia, szacunek do życia.

  Natomiast SLD oraz postkomuniści przebrani za PO to feminizm, usuwanie wartości, ograniczanie wolności słowa, rozbijanie rodziny-promocja homoseksualizmu i odbieranie ulg prorodzinnych, "humanitarne morderstwa", walka z Kościołem, czego mamy przykład w naszej TVP, w której zarządzie jest same lewactwo.

  Podział jest bardzo wyraźny i istnieje nadal.
 • @Ryszard Opara
  Słowem: to co prezentuje dzisiejsza lewica jest nie do przyjęcia
 • @ninanonimowa
  Krzyż podzielił!!!! HAHAHA. To jest właśnie powtarzanie za GW i TVNami


  Obejrzyj sobie film "Krzyż" Ewy Stankiewicz i zobacz o co naprawdę była wojna pod krzyżem. Jak zachowywali się obrońcy krzyża a jak ludzie, którzy go znienawidzili. Zobacz jakim językiem operowały obie strony sporu. Krzyż jest symbolem polskości, patriotyzmu, polskiej historii. Krzyż jednoczy Katolików a denerwuje hordy dzieciaków, tłuszczę-często nawet studentów nasłanych przez GW.

  Ten krzyż jest symbolem walki o prawdę smoleńską, czy Ci się to podoba czy nie.
 • @Pluszak
  Wyjaśnij mi w jakim sensie ja nalatuję na NE.

  Według mnie słusznie skrytykowałem PROMOWANIE (nie publikowanie tylko przyklejanie w polecanych treściach) marnych tekstów, pełnych zakłamania i przekleństw na poziomie chłopca z zawodówki przez administrację. Dalej uważam, że administracja popełniła błąd. Kiedy dotrze do Twojej głowy, co było moją intencją?

  Jak widać administracja mojej krytyki się nie boi, bo moja notka została wypromowana na NE.
 • @inteligęś
  Wstyd to jest nie rozumieć z jaką machiną do cenzury i drukowania kłamstw mamy do czynienia.
 • @adriano
  Prawica to także korwinizm, oraz stawianie tzw rynku na ołtarzu jak bożka i czynią to ludzie już spoza prawicy, spójrzcie na FOR Balcerowicza, na Palikotowców. Niestety pojęcie prawicy stało się nieczytelne ze względu na stosunek do gospodarki, ekonomii. Nie czuję się socjalistą, a wg "tzw prawicy" podpadam trochę.

  Mówmy raczej o katolikach, o patriotach, o Polakach.

  Przez ostatnie lata imperium GP sporo na mnie zarobiło. Pora żeby jakoś się odwdzięczyli wyciągające rękę na zgodę do NE. Przed wyborami. Myślę że wszyscy na to czekamy. Zakończyć wojnę, niech będzie chociaż zawieszenie wymiany ognia ;) Rozejm na swoich pozycjach w okopach... aaa bez symboliki już.
 • @ninanonimowa - nie wolno dać się okraść z tego kim jesteśmy czy dać zredukować się do czyjegoś widzimisię
  "UNOSI się duch marka jurka -in vitro/ aborcja -ZAWSZE MOŻNA !!! te tematy ODPALIĆ aby STORPEDOWAĆ -akurat WAŻNY dla polskiej NIEZALEŻNOŚCI !! moment polityczny -PUŁAPKA zwabiająca / kanalizująca Polskę patriotyczną -po to by -POZA WSZELKIMI PODEJRZENIAMI -----------sterować !!!!!! Polsce NIE potrzebna jest prawica /lewica -Polsce potrzebni są Polacy PATRIOCI dla wspólnej PRACY !!! dla Polski -podział potrzebny jest WROGOM POLSKI"

  Nie wiem czy Marka Jurka, ale masz 100% racji. Zbitka religii z partyjnością = jedyny możliwy patriotyzm jest nie do obrony. Niech duchowni mówią odważnie publicznie zgodnie ze swoją wiarą, a nie wysługują się politykami, którzy biorąc na sztandary "wiarę" mogą nią z pozycji jedynie słusznych (bogoojczyźnianych) okładać na prawo i lewo swoich wrogów prawdziwych i urojonych.

  Nie ma patentu na bycie Polakiem, na patriotyzm - tacy głupi to my jeszcze nie jesteśmy. Są patenty na nazywanie kogoś wyznawcą danej religii, członkiem danej partii, czy czytelnikiem gazety.
 • @Marek Kajdas
  "Prawica to także korwinizm" ---a wcale, że nie bo korwinizm w swoim programie ma rządy autorytarne. On tylko udaje prawicę.

  Dziwię się, że dałeś tu jeszcze tego Balcerowicza i Palikota. Palikot to taki sam lewak jak SLD, na straży dawnych układów.

  "Niestety pojęcie prawicy stało się nieczytelne ze względu na stosunek do gospodarki, ekonomii. Nie czuję się socjalistą, a wg "tzw prawicy" podpadam trochę. "

  Czyli jaki? Dobry SOCJAL TO WIZYTÓWKA KAŻDEGO KRAJU, ŚWIADCZY O JEGO ZAMOŻNOŚCI. Dobry socjal w brew temu co nam wtłaczają do głowy media jest możliwy w Polsce, ale MUSI BYĆ MĄDRY!!!

  "Mówmy raczej o katolikach, o patriotach, o Polakach. "

  Jak chcesz mówić o Katolikach w przypadku SLD, czy PO? Spójrz jak głosowali za aborcją
 • @carcajou
  Czytelnicy Wprost i GW to wybitni patrioci. Kolejna co nie wie o co chodzi z krzyżem i walką o prawdę.

  Czy Ty naprawdę tego nie widzisz? Dziś ludzie, którzy sie modlą pod krzyżem to ciemnota a tak jaśnie oświecony Nergal- satanista to gwiazda TV.

  Pewnie do Kościoła nie chodzisz. Dam sobie głowę uciąć.

  "bogoojczyźnianych" a ten cytat to wzięłaś od Eli Zapendowskiej.
 • Sakiewicz i PiS
  Sakiewicz to funkcjonariusz PiS i byłych sędziów i prokuratorów takich jak np. J. Wojciechowski, który twierdzi w imieniu PiS-u, że art. 212 K.K jest dobry, tylko niewłasciwie stosowany. W Polsce prawdziwa opozycję (kibice) jest i domaga się wolności słowa na stadionach, a tej rzekomej opozycji rodem z okrągłego stołu i opłacanej z pieniędzy Polaków nawet nie widać, gdy szumowiny jeżdżą autobusem po Polsce.
  Sakiewicz publicznie drwi sobie z osób wielopokoleniowo prześladowanych lub celowo utajnia opinie określonych grup społecznych promując agenturę, gdy nie popiera się PiS-u.
  Niech ten komercyjny opozycjonista Sakiewicz i inni idą w cholerę.
  Rafał Gawroński
 • @Gawronski Rafzen
  Według Twojego myślenia każdy kto jest za PiSem nie jest obiektywny i jest ich pieskiem.

  Przecież Sikorski i jego chłoptasie mówili, że Ci manifestujący kibole są nasłani przez PiS!!! No to jak to w końcu jest, bo się pogubiłem.

  "tej rzekomej opozycji rodem z okrągłego stołu i opłacanej z pieniędzy Polaków nawet nie widać, gdy szumowiny jeżdżą autobusem po Polsce."

  O czym Ty mówisz? To że Kaczyńscy uczestniczyli w obradach przy okrągłym stole wcale nie znaczy, że są z tego układu. Kaczyńscy już dawno chcieli zlustrować to szambo ale nie mieli takiej możliwości a jeden musiał zginąć.

  A jak Twoim zdaniem PiS zostałby przedstawiony w mediach gdyby obrzucał jajkami Tuskobus itd. ?? Takie działania skazałyby PiS na wyborczą porażkę. PiS zostałby przedstawiony jako faszystowska bojówka. Czy Ty naprawdę nie widzisz tej całej nienawiści do PiSu? Jarek jest wrogiem bo chce pozabierać ubekom emerytury i chociaż częściowo ograniczyć przywileje polskiego zaprzedanego establishmentu.
 • @Ryszard Opara
  Jak mówił Konfucjusz wszelką naprawę należy rozpocząć od naprawy pojęć. Pisząc, że pojęcia: prawica/lewica są nieadekwatne i przestarzałe, stwarza Pan zamęt w którym łatwo kręcić swoje lody. Proponuje Pan zamiast ściśle określonych przez wieki poglądów, które określają stosunek do: człowieka, kultury, cywilizacji i Państwa zastosować postawę "róbmy dobrze dla Polski", generalnie - bądźmy dobrymi ludźmi. O infantylizm nie podejrzewam, więc jest to świadome duraczenie.
  Już wyjaśniam dokładniej: wszyscy na scenie politycznej deklarują umiłowanie Polski i solennie zapewniają o działaniu na jej korzyść - jak zna Pan takich polityków co deklarują inaczej to proszę o nazwiska. Współczesny "mainstreem" tzn. politycy głównego nurtu, merdia, służby za wszelką cenę chcą wykluczyć z dyskursu pojęcie PRAWICA, a przynajmniej zmienić jego znaczenie (np. faszyści z NSDAP to skrajna prawica). Poglądy prawicowe jak kiedyś rozumiano to generalnie: greckie pojmowanie prawdy, rzymskie prawo, etyka chrześcijańska. Dochodzą do tego takie drobiazgi jak: prawo do życia, pojęcie wolnej woli i co za tym idzie ponoszenie odpowiedzialności za swoje czyny, nietykalność własności, sprawiedliwość (nie społeczna tylko taka zwykła).
  Poglądy, które Pan głosi, a w zasadzie ich brak bo co to za pogląd - "aby było dobrze, hej razem młodzi przyjaciele" i kanalizownie wokół nich grupy ludzi świadczą o złych intencjach politycznych.
 • @piko
  Podpisuję się pod tym.
 • @adriano
  Świetna manipulacja jednak nie na temat. Piszę o wolności słowa a otrzymuję tekst o bojówkach faszystowskich. Wiesz dzieciaku ile my wycierpieliśmy od faszystów i komunistów ?
  Więc napisz o wolności słowa i art. 212 K.K za którym opowiada się PiS, promowaniu zdrajców i kolaborantów przez J. Kaczyńskiego na szkodę nas Polaków.
  W końcu to J. Kaczyński dopuścił morderców do władzy.
 • @adriano
  Czytaj co napisałem uważnie. Czy wzmiankowani i im podobni są patriotami ? Nie sądzę lecz stosunek ich do katolicyzmu, PiS czy GP niewiele tu ma do rzeczy.

  Podstawa to to, że starają się zabić duchowość Narodu, gwałcą prawa obywatelskie, cenzurują wolne słowo.
 • @Gawronski Rafzen
  HAHAHA
 • @carcajou
  Nie rozumiem. Napisz mi jeszcze raz łopatologicznie bo naprawdę nie kumam.
 • @Gawronski Rafzen
  "Kaczyński dopuścił morderców do władzy" to będzie prawdziwy hit
 • @Gawronski Rafzen
  Masz tu PiSowskie nic nierobienie:

  http://adriano.nowyekran.pl/post/28624,manifestacja-przeciwko-nergalowi-w-tvp-zmiana-terminu
 • @adriano
  Nie trzeba lubić PiS, chodzić do Kościoła, kupować GP, by być porządnym człowiekiem - patriotą, ale nie powinno się też szkodzić, a ONI szkodzą: zaszczuwają obywateli chcących głosować na PiS, starają się poniżyć KRK, cenzurują GP (m.in. blokada w TV) ... Nie są więc patriotami, bo patrioci nie szczują, nie poniżają i nie cenzurują i nie chodzi mi bynajmniej o lewackie znaczenie tych słów w oderwaniu od wartości (niech będzie że ogólnoludzkich)
 • @ All
  Panie i Panowie
  Myślę, że niepotrzebnie kłócimy się o słowa. Definicje oraz przynależności i źródła rozmaitych pojęć. Takie argumenty to zwyczajna semantyka.
  Pytam - Czy jest jakaś możliwość ZGODY??? - w szeroko pojętym interesie Naszego Kraju.

  Z zawodu (i chyba natury) jestem lekarzem. Zawsze próbowałem leczyć - nie zastanawiając się jakiej przynależności, koloru lub też przekonań był mój pacjent. Moim nadrzędnym celem było niesienie pomocy - dla czyjegoś życia i dobra.

  Wiem, zabrzmi to górnolotnie, ale marzy mi się pozycja lekarza specjalisty dla Naszego Kraju. Po to naprawdę stworzony został Nowy Ekran - jako platforma medialna do dyspozycji tych wszystkich, którzy chcą leczyć różne schorzenia i dolegliwości Polaków - w interesie Naszego Państwa.

  Kiedyś John Kennedy powiedział: To nieważne co kraj może zrobić dla Ciebie. Ważne co TY możesz zrobić dla swojego kraju.

  Wierzę naprawdę szczerze, że wspólnymi siłami jesteśmy/będziemy w stanie dokonać CUDU naprawy i odbudowy Naszej Ukochanej Polski.
 • @carcajou
  A właśnie trzeba chodzić do kościoła po to aby nie tworzyć kretyńskich ideologii tak jak Stalin, Lenin, Hitler pod swój światopogląd.

  Bez norm moralnych jesteśmy nikim.

  Właśnie patriotami bez kręgosłupa moralnego jest establishment i partie takie jak PO, SLD, co nie znaczy, że w PiSie nie ma takich ludzi. Są ale w mniejszości.

  A co trzeba czytać i kupować aby kształtować swój rozum i światopogląd? Z tyłka za przeproszeniem to się nie weźmie.
 • @adriano
  Świetnie że zauważyłeś ten temat skrzętnie ukrywany i wiążący się z zabójstwem A. Leppera.
 • @carcajou
  Każdy może być patriotą nawet Jaruzelski niech będzie. Tylko muszą najpierw odbyć karę za zabijanie niewinnych ludzi.
 • @Ryszard Opara
  Słowacki: Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...] Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka, Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?"
  Gdzie mogę coś konkretnego przeczytać o Pana planach i sposobach "...dokonania CUDU naprawy i odbudowy Naszej Ukochanej Polski." Proszę o jakiś link.
  Brak takiej informacji od razu sprowadza Pana do poziomu ... załóżmy - gawędziarza.
 • @Gawronski Rafzen
  "Świetnie że zauważyłeś ten temat skrzętnie ukrywany i wiążący się z zabójstwem A. Leppera."

  Który??
 • @adriano
  adriano 02.10.2011 12:44:19
 • @Gawronski Rafzen
  Co ma Kaczyński wspólnego z zabójstwem Leppera?
 • @adriano
  Przedmiotem wpisu jest apel redaktora naczelnego gazety podobno polskiej, a nie okoliczności zabójsta A. Leppera.
 • @Gawronski Rafzen
  Panie Gawronski, kiedy pan "siedzial" a nie wsadzily pana tam rzady Kaczynskiego (mowa o uwiezieniu pana z Krzyzem w reku). Nie widze nigdy, by piszac pan atakowal tak samo Tuska jak Kaczynskiego, w tym czasie pana "odsiadki" ja i inna duza grupa zwolennnikow PIS-u, czytelnikow Niezaleznej, bojkotowalismy pana uwiezienie. Jak?
  Robiac filmy na youtube, pialismy na forach wklejajac teksty o tym fakcie, naglasniajac to, wysylajac prosby do wszystkich na liscie "friends", mialem ich kolo 500, oni sciagali te filmy, robili to, co ja. Gdybysmy tego nie robili, byc moze cichutko dalej pan by "siedzial" a ludzie o niczym by nie wiedzieli.
  Czyzby pan zawdzieczal rzadowi Tuska swoje uwolnienie i teraz pan "szczeka" w ta sama strone co Tusk?
  Moglismy tez wtedy powiedziec, "niech siedzi w cholere".
 • @Gawronski Rafzen
  "W końcu to J. Kaczyński dopuścił morderców do władzy."

  Paranoja czy obsesja?
 • @Gawronski Rafzen
  To nie z ludzmi PIS- koczowal pan z Krzyzem w reku w tamtych czasach, jako obronca Krzyza? czy mial pan zanim pana stamtad "zwineli" inny cel?
  Bronic swojego majatku , na przyklad? Z perspektywy czasu, obserwujac pana wypowiedzi, cos mi tu nie pasuje...
 • No i co????
  Te wasze patrykularyzmy was samych zeżrą!!! Efektem będzie to, że ten dziennik nie powstanie. Jak się komuś nie podoba, niech stworzy własny, ale nie zażynajmy tego "noworodka". Pomóżmy mu zaistnieć.
 • @adriano
  Nie zmusisz nikogo, by chodził do kościoła. Kościół jest tylko przekaźnikiem norm, zresztą nie jedynym. Nie jest też ich źródłem. Co trzeba kupować, by kształtować .....? Gazetę Polską?
 • @Gawronski Rafzen
  Jaruzelski nie był patriotą i nie będzie ... i nie ma to nic wspólnego z odbywaniem kary.
 • @adriano
  Czy Tomasz Sakiewicz wie że jego apel ukazał się w portalu Nowy Ekran?

  Czy Tomasz Sakiewicz prosił o opublikowanie powyższego apelu na łamach Nowego Ekranu?
 • @Gawronski Rafzen
  To po cholerę piszesz o tym? Paranoja, Schizofrenia? Piszesz takie bzdury, że to się w głowie nie mieści.
 • @Pluszak
  A co? Już Ci ten apel przeszkadza?

  Prosił, żeby temat rozpropagować. Nie zastrzegał:

  "Nie publikujcie tego broń Boże na NE!"
 • @carcajou
  Min. Gazetę Polską

  A co według Ciebie należy robić aby kształtować swój światopogląd, rozwijać się?

  Kościół nie jest źródłem norm moralnych? A co jest? Nergal? Pewnie według Ciebie nie ma nic złego, ze jest w TV bo Ty i tak do Kościoła nie chodzisz ale masz najwięcej w tej sprawie do powiedzenia. Tak zawsze jest z ateistami
 • -adriano
  --Polska to ORZEŁ -co by się stało ?? jaka byłaby reakcja -gdyby /Harcerze / zamiast Krzyża przynieśli WIELKIEGO ORŁA ?? czy chłystki napuszczone !! tak samo by się ZACHOWAŁY ??? ---jaki przekaz POSZEDŁ w ŚWIAT ?? NIE !!! SMOLEŃSK i -----ZAMACH ---- ale walka Polaków o Krzyż ! -co ?? wedg. tych przekazów było NAJWAŻNIEJSZE !! w tak tragicznym czasie dla Polaków ?? NIE !!!! śmierć Prezydenta i ELITY Narodu --ale Krzyż -ZMANIPULOWANO intencje Polaków --co ?? dla Pana jest 1 ?? Krzyż czy Orzeł / i to jest miejsce które GUBI !! Polskę /
 • @ninanonimowa
  No właśnie, przynieśli krzyż i nic wielkiego się nie stało. Z krzyżem w Polsce walczyli Rosjanie i komuniści a teraz walczą postkomuniści za pomocą mediów a ludzie to łykają.

  Ja nie ponoszę winy za to, że media manipulują. Gdyby był przyniesiony orzeł to z ludzi na krakowskim przedmieściu zrobiliby nacjonalistów i faszystów a tak zrobili tylko moherów i ciemnogród.

  My tam naprawdę nie mamy wyboru. Media i tak zmanipulują wszystko.
 • @adriano
  Zapytaj się księdza to ci powie to samo co ja ci napisałem.
 • A ja polecam wszystkim
  http://iskry.pl

  Pozdrawiam
 • @Marek Kajdas
  Bardzo słuszna uwaga: "Wszyscy powinni się zastanowić nad tym żebyśmy nie byli tacy zacietrzewieni do siebie."

  Osobiście szukam prawdy tam, gdzie można ją znaleźć, tak na nE jak i w GP. Nadszedł czas, aby trzymać się razem. Prawda jest jedna, choć bywa ona z różnej perspektywy ukazywana. Media, które służą prawdzie nie mogą się nawzajem zwalczyć i eliminować, gdyż w wtedy górę weźmie kłamstwo, jaki przelewa się z "polskich" mediów. Tylko ludzie pragnący prawdy i dążący do prawdy potrafią się nawzajem szanować i wspierać, zwłaszcza w tak trudnej sytuacji dla Polski, w jakiej się nasza Ojczyzna znalazła. Przekujmy nasze miecze na lemiesze, a nasze włócznie na sierpy (por. Iz 2,4).
 • @simacs - Przykre to ale prawdziwe!
  Z Polską naszą Ojczyzną jest źle, coraz gorzej...

  Wszyscy polscy politycy lecą z nami, Narodem i naszą Ojczyzną w bambuko, wszyscy łącznie z rządem i Prezydentem - wiedzą że prawo gospodarcze napisane jest pod zachodnie firmy które co 3-4 lata zmieniają nazwę lub właściciela. Nie płaca żadnych podatków jedynie podatek od wynagrodzeń pracowniczych a te są niziutkie, ale za to wyprowadzają z Polski ogromne pieniądze - dzięki temu Polska biednieje, polskie firmy padają jedna po drugiej, naród biednieje, a wystarczyło tak jak proponowałem kiedyś - obniżyć ZUS i podatki a nasza Ojczyzna rozwijałaby się w zawrotnym tempie a Polacy żyli by godnie i dostatnio!

  Dzisiaj mamy jedynie jedno wielkie zakłamanie ze strony wszystkich polityków, a robią to tylko po to by nie stracić "koryta" które jest wciąż pełne dzięki nam, Narodowi polskiemu - politycy jednak mają nas Polaków głęboko w d...e im zależy jedynie na kasie, czyli na pełnym "korycie" ...


  Proponuję więc prawdziwym Polakom:
  "Co zrobić aby przerwać upadek naszej Ojczyzny":
  http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=11705&Itemid=4

  Zaczniemy działać wśród ludzi i dla ludzi, przygotujemy wiele projektów ogólnospołecznych do sejmu by zmienić Polskę i uratować nasza Ojczyznę za która ginęli i przelewali krew nasi przodkowie!
 • "Każdy niech da z siebie co może."
  nie dajcie się skłócać... ich główna broń to od lat to samo... napuszczanie na siebie charyzmatycznych liderów po to by całe środowiska marnotrawiły energię na wzajemny udowadnianie sobie tego kto ma większy monopol na patriotyzm a w tym czasie oni walą wszystkich po łbach z grubej rury bawiąc się wyborami lub organizując nagłe nocne lub poranne zmiany. powtórzę to co szczerze myślę: ich główną bronią jest skłócanie Polski na drobne i regiony. z całym narodem nie mają szans żadnych.
  Pozdrawiam.
  skłócono NE z gapolem i blogosferą/skłócono ściosa z łazarzem i ściosa z Fymem... tu nie chodzi o urażone ego charyzmatycznych autorów lecz o skanalizowanie energii tysięcy osób które ich czytały lub przeczytają na tory wzajemnych oskarżeń i pomówień o agenturalność... wykluczono z blogosfery i mediów ob-ciach intuicji i las smoleński carcajou... ktoś na tym zyskał lecz na pewno nie opozycja. to moje prywatne zdanie prezentowane między wersami od wielu miesięcy.
  nie znam osobiście żadnego z wymienionych tu nickoosób ani nie jestem zadaniowany przez nikogo. niemniej jednak pozdrawiam.
 • @Avern
  Masz rację, metody stare jak świat.
  Odrzućcie własne ego, bo nasza Ojczyzna potrzebuje nas wszystkich, ze wszystkimi naszymi talentami.

  Pozdrawiam serdecznie.
 • @Ryszard Opara
  Rzeczywiście, trzeba cudu, aby coś tutaj naprawić,

  bo prawie nikomu to niegdyś jego państwo nie jest już zupełnie do niczego potrzebne,

  nawet o sprawiedliwe rozsądzenie naszych spraw musimy zwracać się do obcych. O jałmużnę na leki lub kromkę chleba nie ma do kogo.

  Państwa już nie ma, zamiast sąsiadów są nastawione na zysk hieny, kto słabszy, intelektem, układami, przeszkadzającą we współczesnych realiach moralnością, musi zginąć. I ten proces TRWA JUŻ JEDNO POKOLENIE. Ile czasu trzeba grozić komuś śmiercią, aby się załamał?

  Polska składa się nie z lewicy i prawicy, ale z sytych amoralnych cwaniaków i ludzi straconych, którzy mimo formalnej wolności żyją jak w więzieniu, z podobnymi perspektywami jak murzyni w dawnych krajach kolonialnych. Co ich obchodzi to państwo, które w ostatnim 20 leciu tyle razy ich zdradziło?

  Żeby coś tu naprawdę zmienić, trzeba milinom wegetujących ludzi dać chociaż złudzenie, że przeżyją.

  Czekamy na ....
 • @Avern
  Gdyby nie (S)cios NE by prześcignął już dawno S24, a BLOGERZY I KOMENTATORZY zawiązaliby stowarzyszenie silniejsze niż Solidarni2010 i KOliber razem wzięci.

  W kwietniu zapadła decyzja w kręgach GP - załatwić NE i "się udało" na parę miechów - tak by do wyborów nie wybrzmiał głos 3 siły (tak naprawdę pierwszej) domagającej się jednego NIC O NAS BEZ NAS.
 • @interesariusz @Carcajou
  "Polska składa się nie z lewicy i prawicy, ale z sytych amoralnych cwaniaków i ludzi straconych, którzy mimo formalnej wolności żyją jak w więzieniu, z podobnymi perspektywami jak murzyni w dawnych krajach kolonialnych"

  A właśnie, że się mylisz bo dziś wielu lewaków udaje prawicę. Jest też wielu "prawicowców", którzy może nie mają partyjnej, lub agenturalnej przeszłości ale dla nich najważniejszy jest pieniądz- przykład Kluzikowej. Czym jest pawica i jaki niesie wartości to już pisałem a o lewicy to nie trzeba chyba nie pisać...kładzie nacisk na destrukcję.

  @Carcajou, ja wierzę w Twoje dobre intencje. Naprawdę wierzę, ale jak czytam mdłe i niejasne wypowiedzi Pana Opary, który nie widzi różnic światopoglądowych między lewica a prawicą, to ja już naprawdę w to wszystko nie wierzę. Jak można nie widzieć różnicy tych światopoglądów? Mam Wam to wyłożyć od genezy?

  Dobrze napisał piko. Ten gość powinien być blogerem, chętnie bym go czytał. Koleś trafia w sedno w każdym zdaniu.

  "W kwietniu zapadła decyzja w kręgach GP - załatwić NE i "się udało" na parę miechów - tak by do wyborów nie wybrzmiał głos 3 siły (tak naprawdę pierwszej) domagającej się jednego NIC O NAS BEZ NAS."

  Carcajou, naprawdę tak uważasz? Ja tak nie myślę GP popełnia błędy ale żeby zaraz załatwiać NE? A jaką masz gwarancję prawdziwości tej trzeciej siły o KTÓREJ KOMPLETNIE NIC NIE WIADOMO? Czytałeś credo prawybory.net? Jakie było kiedyś a jakie jest teraz. Zmienili je pod poglądy takiej lewaczki Hanny Kowalczyk albo Amelii Kułakowskiej, która ma poglądy destrukcyjne dla Państwa i społeczeństwa.

  W tym credo nie ma odwołania do niczego. To są puste hasła. Poczytaj na spokojnie polemikę Pana Opary i piko. Znajduje się ona w komentarzach do tego posta.

  I na koniec pytanie: Naprawdę uważasz, że ta cała 3cia siła mogłaby w parę miesięcy zbudować tak silne struktury i program by zamieszczać na polskiej scenie politycznej? Uważasz, że niepowodzenie tego przedsięwzięcia to wina GP? Nie bądź naiwny.
 • Jeśli GP dzieli (a niestety dzieli Prawicę na lepszą i gorszą!) to niech Nowy Ekran zawsze będzie ponad podziały !
  GW nie ma monopolu na nic choć go sobie uzurpuje, GP również. Zadna prasa ani media nie mają na nic monopolu. Zwłaszcza na stanowienie podziałów.
  Od społeczeństwa zależy by to mediom, niezależnie którym - uświadomić.

  Nie można budować żadnej hegemonii na Biało-Czerwonej bo ona i Orzeł w Koronie mają monopol na wszystko, mimo, że przez jednych są traktowane jak świętość, przez innych wtykane w psie odchody, choćby nawet sztuczne. Są sprawy nie do przeskoczenia, dlatego One przez wieki określały polską tożsamość i zawsze ją będą określać. Kto tego prostego przekazu nie zrozumiał, nigdy go nie zrozumie i będzie produkował mącące mózgi filozofie, a sprawa jest jak mówi aktualny "klasyk" - arcyboleśnie prosta:

  http://contessabalcanese.nowyekran.pl/post/28622,do-boju-o-polske-pod-znakiem-bialo-czerwonej

  Może dlatego, że tak prosta w swej prostocie i naturalności, dlatego tak skomplikowana i budzi wściekłość po prawej i lewej przez centrum bo jej białoczerwieni nikomu nie udało się ani wybielić, ani poczernić przez wieki...
 • @contessa
  Jeśli GP dzieli (a niestety dzieli Prawicę na lepszą i gorszą!) to niech Nowy Ekran zawsze będzie ponad podziały !

  Czyli na jaką? Co masz na myśli, mówiąc gorsza prawica według GP? JKM? Przecież to wcale nie jest prawica. Ten koleś ma zamiary autorytarne.Poczytaj jego program to zrozumiesz. NE to prawica? Jakie masz na to dowody? Hanna Kowalczyk i Amelia Kułakowska, czy może Ryszard Opara i jego mdłe wypowiedzi?

  Wybór 9 jest jeden i ten wybór otworzy drogę trzecio a może i nawet piątodtrogowcom.
 • @adriano
  Pierwszy lepszy przykład z brzegu - Solidarni 2010...

  Proponuję jednak podziały Prawicy przez Prawicę pozostawić na po wyborach. Wszak cel jest wciąż wspólny, a na tego typu rozliczenia (bo musi i powinno do nich dojść) będzie okazja.
  Pamiętaj, że ja widzę sprawy z "dystansu". Z daleka widać czasem lepiej i nie zawsze to "co trzeba".

  Pozdrawiam.
 • @rafal35
  Świetna manipulacja opinią dla niewtajemniczonych.
  ad.1/ Nie szczekam jak Tusk ponieważ złożylismy wniosek o ukaranie przed Trybunałem Stanu o ukaranie Tuska, Klicha, Arabskiego i Janickiego. PiS naszego wniosku nawet nie rozdał swym posłom i sentorom. Jednak PiS składa wnioski o odwołanie poszczególnych ministrów wiedząc, że nie ma wiekszości gdy w przypadku poparcia wniosku do Trybunału Stanu posiada wystarczajacą ilość przedstawicieli.
  ad.2/ Uwolnienie zawdzięczam odbyciu bezprawnej kary więzienia a nie PiS-owi który posiadając możliwości medialne głównego nurtu nie skorzystał z nich więc proszę sobie nie przypinać orderów.
  ad.3/Czy to nie jest prawdą że J. Kaczyński dopuścił morderców do władzy nabierając się jak idiota na zagrywkę z A. Lepperem ?
  ad.4/Ludzie Pis-u usuneli Krzyż dokładnie zrobił to Sassin. Myśmy spowodowali że Krzyż powrócił na swe miejsce bez udziału członków lub sympatyków z PiS-u. Ludzie PiS-u pojawili się dopiero po 10 lipca 2010 czyli w trzy miesiące od postawienia tam Krzyża.
  ad.4/ Krzyż z Sejmu został usuniety nazajutrz naszej bezowocnej wizyty w Klubie PiS bez żadnego protestu ze strony członków PiS-u.
  ad.5/ Nie koczowałem pod Krzyżem z członkami PiS-u z prostej przyczyny, że pojawili się oni w znacznej ilości szkalując mnie dopiero po moim aresztowaniu które było zaplanowane aby przejąć kontrolę nad tym miejscem.
  ad.6/ To PiS proponuje postawienie pomnika w zamian za Krzyż myśmy tylko bronili Krzyża i o żadnych gescheftach z Krzyżem nie było mowy.
  Podsumowując: świetny wpis jak na oficera wyższej rangi.
 • @contessa
  Zależy co się rozumie przez słowo dystans.

  a kim są Solidarni? Chyba nie partią? Ja tu na NE widzę coraz większe oddzielanie się od GP i od PiSu, który jest teraz jedyną nadzieją dla kraju. Niestety PiS prawdopodobnie wygra minimalnie i jego rząd nawet się nie utworzy a jak się utworzy to potrwa bardzo krótko.
 • @Gawronski Rafzen
  nie do mnie ale odpowiem.

  "Świetna manipulacja opinią dla niewtajemniczonych.
  ad.1/ Nie szczekam jak Tusk ponieważ złożylismy wniosek o ukaranie przed Trybunałem Stanu o ukaranie Tuska, Klicha, Arabskiego i Janickiego. PiS naszego wniosku nawet nie rozdał swym posłom i sentorom. Jednak PiS składa wnioski o odwołanie poszczególnych ministrów wiedząc, że nie ma wiekszości gdy w przypadku poparcia wniosku do Trybunału Stanu posiada wystarczajacą ilość przedstawicieli."

  Trybunał Stanu to kpina z Polski i PiS nic by tu nie wskórał.

  "ad.2/ Uwolnienie zawdzięczam odbyciu bezprawnej kary więzienia a nie PiS-owi który posiadając możliwości medialne głównego nurtu nie skorzystał z nich więc proszę sobie nie przypinać orderów."

  Ale siedzenie zawdzięcza Pan PO i to jest najważniejsze. PiS by Pana za krzyż nie posadził.

  "ad.3/Czy to nie jest prawdą że J. Kaczyński dopuścił morderców do władzy nabierając się jak idiota na zagrywkę z A. Lepperem ?"

  To jest bzdura jakiej dawno nie słyszałem.

  "ad.4/Ludzie Pis-u usuneli Krzyż dokładnie zrobił to Sassin. Myśmy spowodowali że Krzyż powrócił na swe miejsce bez udziału członków lub sympatyków z PiS-u. Ludzie PiS-u pojawili się dopiero po 10 lipca 2010 czyli w trzy miesiące od postawienia tam Krzyża.
  ad.4/ Krzyż z Sejmu został usuniety nazajutrz naszej bezowocnej wizyty w Klubie PiS bez żadnego protestu ze strony członków PiS-u."

  O jaki krzyż tak dokładnie chodzi?

  "ad.5/ Nie koczowałem pod Krzyżem z członkami PiS-u z prostej przyczyny, że pojawili się oni w znacznej ilości szkalując mnie dopiero po moim aresztowaniu które było zaplanowane aby przejąć kontrolę nad tym miejscem."

  W jak sposób Pana szkalowali?

  "ad.6/ To PiS proponuje postawienie pomnika w zamian za Krzyż myśmy tylko bronili Krzyża i o żadnych gescheftach z Krzyżem nie było mowy"

  A moim zdaniem pomnik za krzyż to całkiem niezły pomysł i o geshefcie nie ma tu mowy. Chociaż dla mnie osobiście to spokojnie mógłby być i krzyż i pomnik. Niestety nie ma ani jednego ani drugiego.
 • @adriano
  "Ja tu na NE widzę coraz większe oddzielanie się od GP i od PiSu, który jest teraz jedyną nadzieją dla kraju. Niestety PiS prawdopodobnie wygra minimalnie i jego rząd nawet się nie utworzy a jak się utworzy to potrwa bardzo krótko."
  A kim jest GP i PiS zadałeś sobie to pytanie jak nie drugą częścią AWS stworzoną na potrzeby podzielenia Polaków ?
  Mam radę dla ciebie. Daj sobie człowieku na luz, władzy mordercy i tak PiS-owi nie oddadzą. Po drugie powstanie opozycja z prawdziwego zdarzenia a nie z rozdania Kiszczaka. Uświadom to sobie, bedzie ci lżej.
  Z prawdziwą opozycją J. Kaczyński również trafi za okragły stół przed oblicze sadu.
 • @adriano
  Solidarni nie są ugrupowaniem proprawicowym?...

  Być za PiS wcale nie oznacza być w PiS...

  Prognoz żadnych nie robię, a partie prywatnie mam w dupie. Bo partie mają tyle wspólnego z patrią co wystrychanie na dudka z wydutkaniem na strychu... To jest jeden z moich dystansów i tak mi zostało po peerelu.
  Pozdrawiam.
 • @adriano
  Jeśli m.in. dzięki Hannom Kowalczyk itp. uda się pożegnać z Palikotami, Tuskami oraz cała agenturą, to voila ! Credo jest OK - tyko przegadane. Wystarczyłoby jedno zdanie:

  http://carcajou.nowyekran.pl/post/20331,budujemy-kolejna-kanape-czy-robimy-pospolite-ruszenie

  Patrząc na "power" ludzki liderów3-cio drogowych, ich "siłę" ekonomiczną oraz "prawicowe" otoczenie 3-cia siła, nie miała szans na te wybory. Tym niemniej zrobiono program minimum: stworzono zarzewie (Urbaś tym dyryguje) - inna sprawa, że stało się to nie bezpośrednio dzięki prawybory.net, ale dzięki błędowi PKW (felix culpa). To bardzo potrzebna, choć nie doceniana i źle rozumiana inicjatywa.

  GP ... czy jet winna? Nie - walczy o rynek, kasę, rząd dusz, o to by na niej PiS budował media, gdy dojdzie do władzy ... walczy o to, by Polska była Polską. Konkurencja nie jest GP potrzebna.

  Gdyby NE nie rozegrał prawybory.net zapewne też z ww. względów zostałby utrącony tyle że z innej strony - jednak dzięki działaniom politycznym (PKW) i stabilnym finansom NE przetrwał i się znowu rozwija ... innych by połamał ten oddech (S)moka. Przetrwał więc chyba należy (S)mokowi podziękować, bo co nie zabija to wzmacnia.
 • @adriano 02.10.2011 22:26:00
  W czym się mylę ?

  cytat nie zasługuje na taki zarzut,

  zgadzając się z tym, że "wielu lewaków udaje prawicę", itd, itd, to dowodzi tylko jednego, przeciętny Polak nie ma bladego pojęcia, co to jest lewica, a co prawica, dlatego tym lewakom i prawakom udaje się wchodzić w cudze buty.

  Tak naprawdę, co ta cała wrzawa polityczna bazuje tylko na rozbudzonych negatywnych emocjach względem słów, słów, a nie pojęć, "komunistyczny, socjalistyczny, państwowy, socjalny ...."

  A największy błąd robisz Ty, wykształcony, a jednak piszesz o ludziach mieniących się lewicą tak, jakby tą lewicą byli.
 • @carcajou
  Offowo (możecie wywalić ten koment): Tylko nie Hania! Wąsko rozumiane intresy, bez szerszego "oddechu", w dodatku mylnie pojmowane (patrz nasze dyskusje u Hani).
  Co do reszty - masz wiele racji.
 • @carcajou
  "Jeśli m.in. dzięki Hannom Kowalczyk itp. uda się pożegnać z Palikotami, Tuskami oraz cała agenturą, to voila ! Credo jest OK - tyko przegadane. Wystarczyłoby jedno zdanie:"

  Ty chyba nie wiesz w ogóle jaki ta Hanna Kowalczyk ma program i jakie chore dążenia. ona jest identyczna jak Palikot i SLD. Poczytaj tutaj wywody tej chorej baby, która na starość chce zrobić karierę w polityce:

  http://hania-elektorat.nowyekran.pl/post/22143,prawybory

  Jeżeli po przeczytaniu tego dalej będziesz ją uważał za dobrego kandydata na polityka to nie stwierdzę już, że masz dobre intencję tylko, że masz ZŁĄ WOLĘ a z tym to Polski nie zbudujesz.

  Z tym credo, które jest picem na wodę i można je podciągnąć pod każdą nawet najbardziej wyuzdaną ideologię to kiedyś było tak, że miało zapisane wartości chrześcijańskie, a teraz już nie.


  "Patrząc na "power" ludzki liderów3-cio drogowych, ich "siłę" ekonomiczną oraz "prawicowe" otoczenie 3-cia siła"

  Prawicowe otoczenie Hanki i Amelki? Nie kpij sobie. Prawybory. net to pic na wodę i ściema pełna lewactwa. Dowodów jest mnóstwo tylko trzeba poczytać a nie chlapać na lewo i prawo bez sensu.
 • @interesariusz
  "A największy błąd robisz Ty, wykształcony, a jednak piszesz o ludziach mieniących się lewicą tak, jakby tą lewicą byli."

  Tego nie kumam.
 • @adriano 03.10.2011 13:26:35
  "A właśnie, że się mylisz bo dziś wielu lewaków udaje prawicę. Jest też wielu "prawicowców", którzy może nie mają partyjnej, lub agenturalnej przeszłości ale dla nich najważniejszy jest pieniądz- przykład Kluzikowej. Czym jest pawica i jaki niesie wartości to już pisałem a o lewicy to nie trzeba chyba nie pisać...kładzie nacisk na destrukcję."

  Jedni udają drugich, pełna zdoda.

  Potem sugestia, że są prawicowcy bez partyjnej (lewackiej ?) przeszłości.

  na koniec, że o lewicy nie trzeba pisać, ... jest destrukcyjna ?

  Jaka lewica ? Ta nieistniejąca ideowa, czy może ta za lewicę się tylko podająca ?

  Tekst sugeruje, że chodzi o tych, co sami o sobie mówią "lewica", a tak naprawdę są szyderstwem z lewicy, partią popierającą tylko i wyłącznie ku..stwo i pro...tytucję.

  Więc proszę, zostawmy już te epitety, lewactwo, lewicowy, itp., skoro w argumentacji przytaczamy jedynie tych, co tę lewicowość tylko parodiują.

  Nie mówiąc już o tym, że pod terminami prawica i lewica przeciętny Polak rozmumie tylko dobry i zły, i nic ponad to.
 • @interesariusz
  Już tłumaczę. Lewica to tak naprawdę bezideowa lipa. Była budowana bez wartości. Taki zamek z piasku. Poczytajcie sobie Marksa i Engelsa wnikliwiej to będziecie wiedzieli o co mi chodzi.

  "Jest też wielu "prawicowców", którzy może nie mają partyjnej, lub agenturalnej przeszłości ale dla nich najważniejszy jest pieniądz- przykład Kluzikowej."

  Tak dokładnie napisałem o ludziach, którzy skaczą z partii do partii.

  Gdybyśmy mieli taką prawdziwą prawicę z krwi i kości to w Polsce byłoby cudownie. Według mnie takim przykładem są bracia Kaczyńscy. I nie piszcie mi, że to socjaliści bo chcą dać ludziom parę złotych na dzieci bo im się zwyczajnie należy- przykład rodziny wielodzietne.

  Dobry, mądry socjal to wizytówka mądrej, rozwijającej się gospodarki.
 • @adriano
  Z Amelką i koleżanką da się, mimo różnic poglądowych, dogadać ... z PO i RPP nie. Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem. Potem możemy się pięknie różnić.
 • @carcajou
  a dlaczego nic nie napisałeś o czerwonej Hance?

  Inicjatywa Ne nie ma nic wspólnego z prawicą. Dla mie to zbiórka karierowiczów.

  Skoro chcesz odsunąć od władzy PO, to dlaczego nie popierasz PiS, który tylko po stworzeniu większościowego rządu ma szansę rozliczyć PO. Tyle jest mowy o podziałach i nienawiści to dlaczego Ne nie przyłączy się do PiSu?

  Struktury PiSu są chore? To dlaczego nie zacząć ich naprawiać? A ludzie z prawybory.net są zdrowi? Wszyscy?

  Ktoś Cię tu robi w bambuko i na pewno nie ja.
 • @adriano
  NE to nie tuba PiS - to niezależny portal ludzi wolnych.

  Tu masz dwuaspektowo o wspieraniu PiS-u i reakcji:

  http://carcinka.nowyekran.pl/post/28502,macierewicz-bije-brawo-carcajou-na-imprezie-pis-pod-patronatem-nowego-ekranu
  http://carcinka.nowyekran.pl/post/28755,kto-sie-boi-lasu-smolenskiego

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej